cykliniarka bezpyłowa

Jakie środki do pielęgnacji parkietów?

podłoga drewniana schody i podłoga z drewna

Co powinniśmy wiedzieć o czyszczeniu oraz konserwacji podłóg drewnianych?

Niestety jeśli zafundowaliśmy sobie piękną i drogą podłogę z drewna to będziemy musieli o nią dbać jeśli chcemy by nie zestarzała się przedwcześnie i po kilku cyklinowaniach nadawała się tylko do wymiany. Niektórzy obliczyli, że odpowiednie zabiegi mogą nawet dwu-trzykrotnie przedłużyć życie naszym podłogom zatem już nawet kilka tygodni po montażu naszej posadzki warto ją zakonserwować. Ale nasze starania mogą nic nie dać gdy użyjemy niewłaściwych środków. Być może znajdziemy jakieś cudowne specyfiki uniwersalne nadające się do wszystkiego. Rozsądek jednak podpowiada by stosować preparaty dedykowane dla olejów lub lakierów oraz do czyszczenia, konserwacji oraz codziennej pielęgnacji i zawsze przed użyciem ich zrobić próbę w niewidocznym miejscu. Ogólnie warto wiedzieć, że naszym podłogom nie służy woda oraz piasek. Pierwsze z nich gdy jest w nadmiarze powoduje czarne plamy na drewnie a drugie działa jak papier ścierny. Jak się zatem zabezpieczyć przed tymi największymi wrogami naszej posadzki?.
 • 1. Przed piaskiem niezłą ochroną są po prostu wycieraczki na których pozostawimy większość zabrudzeń wnoszonych na naszych butach.
 • 2. Należy czyścić co najwyżej półsuchym płaskim mopem.
 • 3. Zabezpieczyć nóżki mebli filcem a pazurki naszych zwierzaków otoczyć systematyczną pielęgnacją.
 • 4. Fotele na twardych kółkach można postawić na specjalnych matach.
 • 5. Zrezygnować z chodzenia w “szpilkach”.
 • 6. Regularnie sprzątać zabrudzenia (np. odkurzaczem z miękką końcówką) oraz używać środków:
  • a) do codziennej pielęgnacji drewna.
  • b) czyszczących jeśli pojawi się taka potrzeba.
  • c) konserwujących.

Jak obchodzić się z parkietem polakierowanym?

Zanim przystąpimy do nałożenia warstwy ochronnej należy użyć środka czyszczącego i usuwającego zabrudzenia, plamy, tłuszcz oraz stare powłoki konserwacyjne chyba, że mamy do czynienia z podłogą nową. Wysokiej klasy preparaty potrafią nawet zamaskować drobne rysy, działają antystatycznie oraz nadają określony połysk. Jeśli użyjemy środka zawierającego woski wykluczy to możliwość dołożenia ewentualnej dodatkowej warstwy lakieru w przyszłości. Takie zabiegi pielęgnacyjne najczęściej możemy wykonać nawet kilka razy w roku w zależności od zaleceń producenta preparatu.

Pielęgnowanie podłóg olejowanych.

Również przy takiej nawierzchni należy rozpocząć od wyczyszczenia podłogi przy użyciu dedykowanych emulsji, mydeł a następnie zaaplikować wybrany olej pielęgnacyjny. W zależności od stopnia intensywności użytkowania należy czynność powtarzać regularnie i dużo częściej niż w przypadku podłóg lakierowanych ponieważ oleje z czasem “parują”.
Wielokrotnie spotkaliśmy ludzi, którzy często cyklinowali swoje podłogi choć były wykonane z najlepszych materiałów i takie, które nie cyklinowano przez całe dziesięciolecia a wyglądały znośnie ponieważ poddawano je zabiegom pielęgnacyjnym, czyszczącym oraz regularnej konserwacji.

DANE FIRMY


Kom: 602 350 030 Dom: 227 850 914

biuro@cyklinowanie-parkietu.warszawa.pl
ul.Akacjowa 90 05-152 Kaliszki
Napisz Wiadomość

* POLA OBOWIĄZKOWE